pátek 28. února 2014

Pozdrav z Vápenky - po stopách Yettiho - den druhý

Ahoj rodiče, Frančíku a Ondro. 

Je to tu hezké, byla tu dnes mlha. Ve škole v přírodě hledáme Yettiho a za plnění úkolů dostáváme jeho stopy. Můžou se i odebírat, kdyby někdo hodně zlobil. Viděli jsme místního psa, který za námi furt chodí. My myslíme, že to je Yettiho pes. Včera jsme byli na dlouhé procházce v lese a viděli jsme nádhernou věž, která  na sobě měla barevná sklíčka a vypadalo to, že to je hvězdárna. Šli jsme až do Polska, pak jsme šli zpět. Bolely nás nohy. Pak jsme šli na kratší procházku a tam jsme si dali závody. Po cestě zpět jsme chodili jako modelky, skákali a běhali skipping abychom se zahřáli a pak jsme šli do chaty a byla večeře. 

Pak nás zavolali do jídelny a paní učitelka nám nahoře nalepila na záda lístečky, pak jsme šli do jídelny a paní učitelky nám daly úkol najít svojí skupinu podle písmena. Nesměli jsme u toho mluvit ani nic ukazovat. Bylo to hodně těžké, ale nakonec jsme to zvládli. Podle písmenka jsme si měli vymyslet jméno skupiny, např. P - pastelky, M - mistři, B - býci, S - sekundy... Potom nám paní učitelka ukázala mapu hor a řekla nám, co potom budeme dělat. 

Dneska - v pátek - kluci našli na kopci stopy a chlupy Yettiho. Byly asi 5 cm dlouhé, bílé a šedé, trochu hnědé. A všichni jsme viděli otisky jeho nohy. Někdo našel i zuby. Také jsme viděli trus, nevíme, čí může být. Někdo myslí, že to je od dobytka, někdo myslí, že to je od Yettiho. Pak nás paní učitelky zavolaly a hráli jsme takovou hru. Měli jsme najít na stromech slova a napsat  k nim pád. 

Odpoledne jsme plnili úkoly, byly na stromech i na pařezech. Pak jsme šli za paní učitelkou a ta nám dala úkol, aby jeden skákal přes švihadlo a pak nám daly pokyn jít na sníh postavit velikou sněhovou kouli. Bylo to na čas. Každý měl 10 minut a vyhrálo družstvo které mělo kouli největší.

                     Reportáž napsaly: Hanka, Andrejka, Míša, BarčaRozdělování do skupinek


Vytváření kartiček a vymýšlení názvů skupin


Yettiho zuby
Mlha že by se dala krájet.
Yettiho stopa

Hry s pádyYettiho chlupy nalezené na svahu

VZKAZY PRO RODIČE:

Katka: Ahoj mami a tati. Doufám, že se máte dobře. Už se na vás těším a dneska to bylo úžasný a mám se tu dobře. POzdravujte dědu a babičku. Napsala jsem vám pohled. Kačka. 

Niky P.: Ahoj mami a tati. Jak se má Jeníček? Doufám, že se má fajn. Těšim se až přijedu. Jsou tu dobrý jídla. Pozdravujte babičku a dědu. Niky.

Péťa: Ahoj mami. Mě se po tobě hrozně stýská. Skoro jsem jednou brečel, ale nakonec jsem nebrečel. Dneska jsme našli chlupy Yettiho a našli jsme stopy. Žije se mi dobře. Cesta byla dobrá. Máme tady hernu, kam si chodíme hrát, když máme volno. Hrajeme si tam ping pong nebo fotbálek. Pusu Péťa. 

Žádné komentáře:

Okomentovat